Znajdź nas na Facebooku
Rzetelna firma
FAQ - najczęściej zadawane pytania.

Szanowni Państwo, ze względu na fakt, iż większość pytań jakie do nas trafiają się powtarza, proponujemy zapoznać się z poniżej zebranymi odpowiedziami.

Ile będzie kosztować ogrzewanie?
Domy z bali maja dużo korzyści. Ogrzanie domu z drewna wymaga mniej energii niż w przypadku budynków z innych materiałów. Domy z drewna, dzięki niższym kosztom ogrzewania, oznaczają nie tylko korzyść dla kieszeni właściciela. Mniej energii potrzebnej do ogrzania domu oznacza jednocześnie, że przy wytwarzaniu energii cieplnej z gazu i węgla, używanych powszechnie w polskich domach i ciepłowniach, do atmosfery zostanie uwolnione mniej dwutlenku węgla. Domy z bali są bardziej ekologiczne.
Jakie przygotowania powinien poczynić inwestor przed rozpoczęciem budowy?
Przede wszystkim do Państwa należy zakup działki, na której taki dom miałby stanąć. Następnie potrzebny będzie projekt domu oraz pozwolenie na budowę. Potrzebne będzie także wykonanie projektu przyłącza energii elektrycznej i instalacji wodno-kanalizacyjnej. Czynności te wykonuje się lokalnie w oparciu o mapę geodezyjną i indywidualne uwarunkowania inwestycji.

Ponadto do inwestora należy:
 • wykonać fundament zgodnie z projektem kładąc bardzo wielki nacisk na utrzymanie poziomów (tolerancja +/2mm)
 • wodę na plac budowy
 • podłączyć prąd
 • odpowiedni dojazd do miejsca budowy dla samochodów ciężarowych do 18 m długości
 • utwardzenie powierzchni do składowania i sortowania materiału
 • zabezpieczenie materiału przed kradzieżą lub uszkodzeniem
 • zapewnić nocleg dla ekipy montażowej (ok 5 osób)
 • we własnym zakresie wykonanie instalacji elektrycznej oraz komina
Jak długo trwa budowa?
Okres montażu domu trwa około 4-6 tygodni. Pierwszy etap budowy trwa około 2 tygodnie. W tym czasie montowane są ściany zewnętrzne, konstrukcja dachu wraz z pokryciem, stolarka okienna i drzwiowa zewnętrzna. Drugi etap to wykończenie wewnątrz, schody, podłogi, tarasy, itd. Trwa on od 2 do 4 tygodni.
Z czego budujemy?
Wykonujemy domy w technologii szkieletowej (bal z izolacją wełną mineralną) oraz płazówki. Domy produkowane są z bali świerkowych, sprowadzanych z północnej Finlandii i Szwecji, gdzie panujący ostry, zimny klimat pozytywnie wpływa na jakość pozyskiwanego drewna. Jest ono mniej podatne na pękanie oraz wypaczenia. Płazy pochodzą zaś z drzewa tatrzańskiego, ścinanego od wczesnej zimy do wiosny, głównie ze stoków północnych co jest gwarancją doskonałej jakości tego budulca.

Do budowy naszych domów wykorzystujemy:
 • bale profilowane lite o grubości 40mm, 60mm, 90mm; wysokości 185mm,
 • bale profilowane warstwowo klejone o grubości 115mm, 155mm; wysokości 225mm,
 • płazy o grubości 160-200mm, wysokości 320-350mm z mszeniem pomiędzy belkami
Jaka gwarancja na domy?
Zgodnie z prawem w Polsce gwarancja obejmuje 3 lata na konstrukcję. Zleceniodawca oświadczeniem na piśmie może zrezygnować z impregnacji drewna zgodnie z normą DIN 68.800. Drewno jest tym samym dostarczone niezabezpieczone. Drewno jest surowcem naturalnym, które posiada nieregularną strukturę budowy, utrzymuje pewną stałą średnią wilgotność w zależności od warunków otoczenia, dlatego też podczas suszenia zarówno naturalnego jak i mechanicznego, występowanie pęknięć i rys jest zjawiskiem naturalnym, które nie uprawniają do reklamacji. Budynki z bali posiadają wysoką odporność ogniową, a to dzięki zastosowaniu elementów o masywnych przekrojach.
Galeria zdjęć
Kliknij na zdjęcie, aby skoczyć do
galerii naszych realizacji...
Partnerzy
Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis spełniał jak najlepiej oczekiwania naszych Klientów. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Akceptuję, zamknij komunikat